Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Jesteś tutaj: / Relacje z imprez / 11-13 listopada 2016 Wycieczka do Warszawy

11-13 listopada 2016 Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy odbyła się w dniach 11-13 listopada br. (piątek, sobota, niedziela) i zbiegła się z obchodami Dnia Niepodległości. Uczestniczyło w niej 41 osób.

Program wycieczki przedstawiał się następująco:

Dzień pierwszy 11 listopada piątek: zaraz po przyjeździe do Warszawy pierwszym punktem był Wilanów. Zwiedziliśmy rezydencję króla Jana III Sobieskiego, pałac i ogród już w scenerii zimowej. Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  nowoczesnej instytucji kultury – ukazującej 1000 lat dziejów polskich Żydów, przeszłość i współczesną kulturę żydowską.

Dzień drugi 12 listopada: w sobotę przed południem  zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum zostało otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk o miasto i jest wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. W sobotnie popołudnie zwiedzaliśmy Starówkę, Trakt Królewski z Placem Zamkowym i Krakowskim Przedmieściem. Na Podwalu odwiedziliśmy Pomnik Małego Powstańca a na Rynku Starego Miasta  Warszawską Syrenkę. Uczestniczyliśmy przy zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

W sobotni wieczór oglądaliśmy wystawę plenerową Królewski Ogród Światła, która rozświetla ogród przy pałacu w Wilanowie.

Dzień trzeci 13 listopada: w niedzielny poranek udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Zwiedzaliśmy  Pałac na Wyspie oraz ogród, jeden z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie dawnej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kolejny punkt programu to przejazd Traktem Królewskim: najpiękniejsze ulice Warszawy, ambasady, gmach Sejmu, ministerstwa, budynek kancelarii Prezesa Rady Ministrów, place Warszawy. Wielokrotnie na trasie mijaliśmy Pałac Kultury i Nauki, najwyższy polski zabytek.

Zwiedziliśmy Cmentarz Powązkowski, jedną z najstarszych i najcenniejszych nekropolii w Polsce, miejsca spoczynku wielu wybitnych Polaków. Na koniec udaliśmy się do Muzeum Fryderyka  Chopina mieszczące się w zamku Ostrogskich. To multimedialne muzeum, którego celem jest kultywowanie pamięci wielkiego Kompozytora oraz gromadzenie i przekazywanie najwyższej jakości wiedzy oraz doświadczeń artystycznych.

 

Warszawa przywitała nas zimową aurą. Mimo chłodu wszyscy uczestnicy wycieczki chętnie podążali trasą zwiedzania. Było miło i sympatycznie. Dobre i ciepłe wrażenia pozostaną na długo.

Wycieczkę zorganizowały  Basia Stanisławska, Magda Batkiewicz i Ania Rużyczka.  Kierowcą autokaru na wycieczce był Zbigniew Hreśka. Warszawę zwiedzaliśmy z przewodnikami warszawskimi, a szczególnie z Przemkiem Wrzoskiem.

 

Magdalena Batkiewicz, pilot wycieczki.