Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Jesteś tutaj: / Aktualności / Regulamin XXI Rajdu Górskiego „Na Raty” 2024

Regulamin XXI Rajdu Górskiego „Na Raty” 2024

REGULAMIN

XXI  RAJDU GÓRSKIEGO „NA RATY ‘’  2024

ORGANIZATOREM RAJDU JEST ZARZĄD ODDZAIŁU PTTK „GORCE” W NOWYM TARGU

CELE RAJDU

Celem Rajdu jest poznanie walorów krajoznawczo – turystycznych Podtatrza oraz pasm otaczających, historii regionu, propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, w tym turystyki rodzinnej oraz zdrowego trybu życia , zachęcanie do zdobywania odznak turystyki kwalikowanej,  zdobywania odznak PTTK (GOT, OTP, ROK i inne)

TERMIN I MIEJSCE RAJDU

Rajd odbywa się od 21 kwietnia 2024 roku do 30 września 2024 roku na terenie Beskidu Żywieckiego, Beskidu Wyspowego, Beskidu Sądeckiego, Pienin, Gorców, Podtatrza, Tatr oraz pasm górskich na terenie Słowacji, przyległych do wyżej wymienionych pasm na terenie Polski.

WARUNKI UCZESTNICTWA

W Rajdzie mogą brać udział drużyny zrzeszone w Kołach, Klubach PTTK, organizacjach młodzieżowych i innych oraz turyści indywidulani zrzeszeni i nie zrzeszeni. Mile widziane drużyny rodzinne.

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w Rajdzie tylko pod opieką osób dorosłych.

Wędrówki górskie w przypadku grup zorganizowanych powinny się odbywać zgodnie z zasadami bezpiecznego poruszania w górach. Uczestnicy Rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie od  następstw nieszczęśliwych wypadków oraz organizują  dojazd i powrót.

Seniorzy mogą zdobywać góry i odbywać wycieczki korzystając ze „zdobyczy techniki” samochody,  wyciągi, kolejki górskie, transport konny i inne.

PRZEBIEG RAJDU

Każdy uczestnik Rajdu jest zobowiązany do przejścia 3 tras górskich, poznać historię Nowego Targu, zwiedzić oddziały Muzeum Podhalańskiego (Ratusz, Wieża Wodna, Muzeum Drukarstwa)

Drużyny są zobowiązane prowadzić „Dziennik Rajdowy” w dowolnej formie. Każda trasa powinna być opisana

„Dzienniki Rajdowe” listę odbytych wycieczek należy złożyć w biurze Zarządu Oddziału ul. Kolejowa 166 (dworzec kolejowy podczas czwartkowych dyżurów do 10.10.2024 r.

„Dzienniki Rajdowe” w formie elektronicznej należy przesłać na adres oddziału

pttk@pttk.nowytarg.pl lub anna.ruzyczka@op.pl również do 10.10.2024 r.

Biuro Oddziału czynne w czwartki w godzinach 16 30 – 17 30.

 

Tegoroczny Rajd rozpoczynamy 21.04.2024 r. wycieczką na XIX MAŁOPOLSKIE ROZPOCZĘCIE SEZONU TURYSTYKI GORSKIEJ W BACÓWCE PTTK nad Wierchomlą. 

Zakończenie  Rajdu, wręczenie certyfikatów, materiałów krajoznawczych i wręczenie nagród jest planowane w październiku 2024 r. Miejsce i czas będzie podany w późniejszym terminie.

Organizatorzy przewidują nagrody dla:

  • najliczniejsze drużyny
  • uczestnika lub drużyny za przejście największej ilości wycieczek.
  • najmłodszego uczestnika „Rajdu na Raty”
  • za najładniejszy Dziennik Rajdowy

Skład Komisji: Anna Rużyczka   Celina Sordyl  Teresa Styrczula – Dyrek

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Uczestnicy biorą udział w Rajdzie na własną odpowiedzialność. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów Rajdu.

UWAGA ! Do wędrówek można się włączyć również w dowolnym terminie trwania Rajdu,

 

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

 

 

 

 

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com