Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Jesteś tutaj: / Aktualności / 8-11.10.2020 Wycieczka do Austrii – organizuje p. Andrzej Kiernoziak. Uwaga! Wycieczka odbędzie się w innym terminie.

8-11.10.2020 Wycieczka do Austrii – organizuje p. Andrzej Kiernoziak. Uwaga! Wycieczka odbędzie się w innym terminie.

Na prośbę członka naszego oddziału zamieszczamy program 4-dniowej wycieczki do Austrii. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do p. Kiernoziaka do 30 września 2020 – tel. +48 601 504 520. Autokar wynajety zostanie w firmie „Hreśka”.

 

Salzkammersgut + Grossglockner 4 dni

1.Dzień:

Rozpoczęcie wycieczki w godzinach nocnych. Przejazd do Salzburga. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym ( około 3 godz. ). Spacer do Ogrodów Mirabell, wzdłuż głównej ulicy Getreidegasse, do Katedry – miejsca chrztu Mozarta. Oprócz tych słynnych miejsc: Dom Narodzin Mozarta, most na rzece Salzach, Residentplatz. Dla chętnych wyjazd kolejką na wzgórze i twierdzę Hohensalzburg. Czas wolny ok. 2 godz. na zakup pamiątek, kawę, posiłek. Przejazd do Muzeum RedBull Hangar 7, zwiedzanie wystawy sportowych pojazdów oraz samolotó1), helikopterów sygnowanych logiem Red Bull. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

2.Dzień:

Śniadanie. Wycieczka wysokogórska na najpiękniejszą trasę panoramiczną w Alpach austriackich: Grossglockner Hochalpenstrasse. Wyjazd zaczynamy od spacer po wąwozie Sigmunt Klamm w Kaprun. Trasa ok 1 godz. Następnie przejazd na trasę alpejską, po drodze przerwy w punktach widokowych. Dłuższa przerwa w punkcie Franz Joseph Hohe – panorama na Lodowiec Pasterze oraz najwyższy szczyt Austrii Grossglockner 3798m.n.p.m. Zjazd do Heiligenblut – panorama na Alpy przez pryzmat malowniczego kościółka, wizytówka trasy i pocztówkowy widok. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3.Dzień:

Śniadanie. Przejazd wzdłuż alpejskich jezior do miejscowości Sant Wolfgang. Dla chętnych wyjazd kolejką na Schafbergalm i odpoczynek w schronisku ( piękna panorama ) lub wyżej na Schafbergspitze ( 1783 m ). Dla pozostałych czas wolny w St. Wolfgang, wspólne zwiedzanie miasteczka/spacer. Rejst statkiem do St. Gilgen – miasta narodzin matki Mozarta. Przejazd do Mondsee – odpoczynek nad najsłynniejszym jeziorem krainy Salzkammersgut. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4.Dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Bad Ischl, spacer po najsłynniejszym uzdrowisku, miejscu zapoznania Franciszka Józefa z cesarzową Elżbietą. Przejazd do Hallstat – wizytówki rejonu Salzkammersgut. Spacer do kościoła Ppfarrkirche. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

 

Cena zawiera ( kalkulacja dla min. 40 uczestników ): 400zł oraz 150 euro

 • 3 noclegi z wyżywieniem HB, pokoje 2- 3 os. Pokoje 1 os. za dopłatą.
 • Pilota wycieczek. Przewodnika lokalnego w Salzburgu.
 • Transport autokarem, opłaty drogowe, wjazdowe i parkingowe.
 • Wjazd na Grossglockner Hochalpenstrasse.
 • Zestawy słuchawkowe tourguide.
 • Ubezpieczenie KL i NNW.
 • Taxy klimatyczne, podatki turystyczne.

 

Cena nie zawiera biletów wstępu ( dla chętnych ):

 • Twierdza Hohensalzburg: 13 euro
 • Wyjazd na Schafbergalm lub Schafbergspitze ( + powrót ):32,80 lub 37,20euro
 • Rejs statkiem: 8,20 euro
 • Grossglockner Hochalpen strasse 5,80 euro ( obowiązkowo ).
 • Sigmunt klamm 6 euro.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com